97.7 Max FM

97.7 Max FM


Friday, November 9, 2018

Two BIG Weekends

Collingwood | by Bayshore News Staff  
Silver Stick Tournament Schedules


Annual Collingwood Silver Stick Tournament

Friday, November 9, 2018

ATOM 2 (XOVER)          7:10 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 1Collingwood Blackhawks LL 2
PEEWEE 2 (XOVER) 8:05 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 1 Collingwood Blackhawks LL 2
BANTAM 2 (XOVER) 9:10 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 1 Collingwood Blackhawks LL 2


Saturday, November 10, 2018

ATOM 2 (XOVER)             8:30 AM CPA Barrie Blue Thunder Innisfil Winterhawks
ATOM 2 (XOVER) 8:30 AM EBM Mitchell Meteors Penetang Flames LL 2
PEEWEE 2 (XOVER) 9:35 AM CPA Kincardine Kinucks Innisfil Winterhawks
PEEWEE 2 (XOVER) 9:35 AM EBM Arran-Elderslie Ice Dogs Barrie Colts
BANTAM 2 (XOVER) 10:45 AM CPA Elmvale Coyotes Mitchell Meteors
BANTAM 2 (XOVER) 10:45 AM EBM Kincardine Kinucks New Hamburg Huskies
ATOM 2 (XOVER)             11:55 AM CPA Barrie Blue Thunder Collingwood Blackhawks LL 2
ATOM 1 (XOVER) 11:55 AM EBM Penetang Flames LL 2 Collingwood Blackhawks LL 1
ATOM 2 (XOVER) 1:10 PM CPA Mitchell Meteors Innisfil Winterhawks
PEEWEE 1 (XOVER) 1:10 PM EBM Collingwood Blackhawks LL 2 Arran-Elderslie Ice Dogs
PEEWEE 1 (XOVER) 2:15 PM CPA Innisfil Winterhawks Collingwood Blackhawks LL 1
PEEWEE 1 (XOVER) 2:15 PM EBM Barrie Colts Kincardine Kinucks
BANTAM 1 (XOVER) 3:20 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 2 Elmvale Coyotes
BANTAM 1 (XOVER) 3:20 PM EBM New Hamburg Huskies Collingwood Blackhawks LL 1
BANTAM 1 (XOVER) 4:25 PM EBM     Mitchell Meteors Kincardine Kinucks
ATOM 2 (XOVER) 4:25 PM EBM Collingwood Blackhawks LL 1 Innisfil Winterhawks
ATOM 2 (XOVER) 5:35 PM CPA Barrie Blue Thunder Penetang Flames LL 2
ATOM 1 (XOVER) 5:35 PM EBM Collingwood Blackhawks LL 2 Mitchell Meteors
PEEWEE 1 (XOVER) 6:40 PM CPA Barrie Colts Collingwood Blackhawks LL 1
PEEWEE 2 (XOVER) 6:40 PM EBM Arran-Elderslie Ice Dogs Innisfil Winterhawks
PEEWEE 1 (XOVER) 7:45 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 2 Kincardine Kinucks
BANTAM 2 (XOVER) 7:45 PM EBM Elmvale Coyotes New Hamburg Huskies


Sunday, November 11, 2018

BANTAM 2 (XOVER) 8:30 AM EBM Collingwood Blackhawks LL 1 Mitchell Meteors
BANTAM 2 (XOVER) 8:45 AM CPA Kincardine Kinucks Collingwood Blackhawks LL 2
ATOM SEMI             9:40 AM CPA second overall third overall
ATOM SEMI              9:40 AM EBM first overall fourth overall
PEEWEE SEM 10:50 AM CPA first overall fourth overall
PEEWEE SEM 10:50 AM EBM third overall second overall
BANTAM SEM 12:00 PM EBM first overall fourth overall
BANTAM SEM 12:30 PM CPA second overall third overall
ATOM FINAL                 1:15 PM EBM winner e 202 winner c 202
PEEWEE FIN AL                     2:45 PM EBM winner e 203 winner c 203
BANTAM FINAL          4:00 PM EBM winner e 204 winner c 204



Friday, November 16, 2018

PWE A   9:00 AM CPA COLLINGWOOD BLACKHAWKS SAUGEEN SHORES AE 3 STORM
ATM A 9:00 AM EBM COLLINGWOOD AE 3 BLACKHAWKS ORO THUNDER
BTM A 9:00 AM BVCC COLLINGWOOD BLACKHAWKS LISTOWEL CYCLONES
PWE A 10:05 AM CPA NEWMARKET RED MITCHELL METEORS
ATM A  10:05 AM EBM CALEDON HAWKS ST MARYS ROCK
BTM A  10:10 AM BVCC TWEED HAWKS STRATHROY ROCKETS
PWE B 11:10 AM CPA PENETANG FLAMES LINDSAY MUSKIES
ATM B 11:10 AM EBM COLLINGWOOD AE 4 BLACKHAWKS BARRIE COLTS
BANTAM B 11:20 AM BVCC PENETANG FLAMES ST MARYS ROCK
PWE B 12:15 PM CPA ST MARYS ROCK LISTOWEL CYCLONES
ATM B 12:15 PM EBM ERIN-HILLSBURGH DEVILS SAUGEEN SHORES STORM
BANTAM B 12:30 PM BVCC WOOLWICH WILDCATS CALEDON HAWKS
PWE A 1:20 PM CPA COLLINGWOOD BLACKHAWKS NEWMARKET RED
ATM A 1:20 PM EBM CALEDON HAWKS COLLINGWOOD AE 3 BLACKHAWKS
BTM A T105 1:40 PM BVCC COLLINGWOOD BLACKHAWKS TWEED HAWKS
PWE A 2:30 PM CPA SAUGEEN SHORES AE 3 STORM MITCHELL METEORS
ATM A 2:30 PM EBM ORO THUNDER ST MARYS ROCK
BTM A 2:50 PM BVCC STRATHROY ROCKETS LISTOWEL CYCLONES
PWE B            3:40 PM CPA PENETANG FLAMES ST MARYS ROCK
ATM B 3:40 PM EBM COLLINGWOOD AE 4 BLACKHAWKS ERIN-HILLSBURGH DEVILS
BANTAM B 4:00 PM BVCC PENETANG FLAMES WOOLWICH WILDCATS
PWE B 4:50 PM CPA LISTOWEL CYCLONES LINDSAY MUSKIES
ATM B 4:50 PM EBM SAUGEEN SHORES STORM BARRIE COLTS
BANTAM B 5:10 PM BVCC ST MARYS ROCK CALEDON HAWKS
MGT B (XOVER) 6:00 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 3 Dorchester Dragons
MGT B (XOVER) 6:00 PM EBM Collingwood Blackhawks LL 1 Collingwood Blackhawks LL 2
MGT A (XOVER) 7:10 PM EBM Midland Centennials Owen Sound Attack


Saturday, November 17, 2018

ATM B 9:00 AM CPA BARRIE COLTS ERIN-HILLSBURGH DEVILS
PWE B 9:00 AM EBM PENETANG FLAMES LISTOWEL CYCLONES
BANTAM B 9:00 AM BVCC PENETANG FLAMES CALEDON HAWKS
ATM B 10:10 AM CPA COLLINGWOOD AE 4 BLACKHAWKS SAUGEEN SHORES STORM
PWE B 10:10 AM EBM LINDSAY MUSKIES ST MARYS ROCK
BANTAM B 10:10 AM BVCC ST MARYS ROCK WOOLWICH WILDCATS
MGT B (XOVER) 11:20 AM CPA Collingwood Blackhawks LL 1 Midland Centennials
MGT A (XOVER) 11:20 AM EBM Collingwood Blackhawks LL 2Collingwood Blackhawks LL 3
MGT B (XOVER) 11:20 AM BVCC Owen Sound Attack Dorchester Dragons
ATM A 12:30 PM CPA COLLINGWOOD AE 3 BLACKHAWKS ST MARYS ROCK
PWE A 12:30 PM EBM COLLINGWOOD BLACKHAWKS MITCHELL METEORS
BTM A 12:30 PM BVCC COLLINGWOOD BLACKHAWKS STRATHROY ROCKETS
ATM A 1:40 PM CPA ORO THUNDER CALEDON HAWKS
PWE A 1:40 PM EBM SAUGEEN SHORES AE 3 STORM NEWMARKET RED
BTM A T205 1:40 PM BVCC LISTOWEL CYCLONES TWEED HAWKS
MGT B (XOVER) 2:50 PM CPA Collingwood Blackhawks LL 3 Midland Centennials
MGT A (XOVER) 2:50 PM EBM Dorchester Dragons Collingwood Blackhawks LL 1
MGT A (XOVER) 2:50 PM BVCC Collingwood Blackhawks LL 2 Owen Sound Attack
asemi 4:10 PM CPA SECOND PLACE DIVISION A FIRST PLACE DIVISION B
asemi 4:10 PM EBM SECOND PLACE DIVISION B FIRST PLACE DIVISION A
PSEMI 5:15 PM CPA SECOND PLACE DIVISION A FIRST PLACE DIVISION B
PSEMI 5:15 PM EBM SECOND PLACE DIVISION B FIRST PLACE DIVISION A
BSEMI 6:30 PM CPA SECOND PLACE DIVISION A FIRST PLACE DIVISION B
BSEMI 6:30 PM EBM SECOND PLACE DIVISION B FIRST PLACE DIVISION A
MSEMI 7:45 PM CPA THIRD OVERALL SECOND OVERALL
MSEMI 7:45 PM EBM FOURTH OVERALL FIRST OVERALL
 

Sunday, November 18, 2018

AFINAL 10:30 AM EBM WINNER C 207 WINNER E 207
PFINAL 12:00 PM EBM WINNER C 208 WINNER E 208
BFINAL 1:30 PM EBM WINNER C 209 WINNER E 209
MFINAL 3:00 PM EBM WINNER C 210 WINNER C 210
 


Bayshore Broadcasting Corporation
© 2018 Bayshore Broadcasting Corporation

Web Site by Websmart Inc